PRAKTICKÉ INFO

pro účastníky kurzů

Doprava

• Autem: Osobní auta účastníků mohou zaparkovat na oplocené zahradě školy. Parkoviště není hlídané.
  • Hromadnou dopravou – autobusem: Kohoutov je propojen se Dvorem Králové nad Labem jen v pracovních dnech, proto většina programů začíná v sobotu s možností nástupu v pátek.

Ubytování

• Nenároční účastníci kurzů mohou bezplatně užívat k přespávání pohovky v šatně studia, pokud si přivezou vlastní spací pytel nebo lůžkoviny. Ostatní mohou využít ubytovací kapacity přímo v obci.
  • V těsné blízkosti školy je příjemný Penzion s dvou nebo třílůžkovými pokoji. Kontakt na Penzion: web: https://pensionkohoutov.webnode.cz/, tel.: +420 605 443 892, e-mail: pension@kohoutov.cz
  • Dalším ubytovacím zařízením v obci je Chalupa Kozí království. Kontakt: web: www.kozikralovstvi.cz,  tel.: +420 605 914 893, e-mail: info@kozikralovstvi.cz

• V obci je od neděle do pátku otevřena pekárna.
  • Ve škole je malý kuchyňský koutek s varnou konvicí, vařičem a mikrovlnkou.
  • Většině účastníků vyhovuje možnost stravování ve vlastní režii v již zmíněném Penzionu.
  • Během výuky je hodinová přestávka na oběd.

Prodejna keramických potřeb

• Ve školním krámku je pro účastníky a jejich domácí dílny připraven velký výběr keramických materiálů, pomůcek a literatury.
  • Sortiment: keramické hmoty, engoby, glazury české i zahraniční výroby, barvy a barvítka, točířské nářadí, glazovací nářadí, štětce, obtisky, bižuterní polotovary, vrbové proutí, pedik, šény, kantalové dráty, knihy a časopisy o keramice.
  • Nákup je možno hradit platební kartou.

Studovna odborné literatury

• V přízemí školy je přístupná naše studovna s velkým výběrem českých i cizojazyčných časopisů, knih a katalogů s keramickou tematikou.
  • Otevřeno bývá jeden den v týdnu v návaznosti na program kurzu.
  • Část titulů je možné si zapůjčit po dobu pobytu.

Aktivity v okolí

V čase mimo výuku můžete objevovat okolí školy.

Úschovna kol

• Vaše kola je možno ukládat do uzamykatelného přístřešku na zahradě školy.